11 вересня на Всесвітньому академічному самміті у Цюриху рейтингове агентство Times Higher Education (THE) презентувало результати свого флагманського рейтингу THE World University Rankings на 2020 рік. Рейтинг оцінює виключно дослідницькі університети (research-intensive universities) та вважається одним із найавторитетніших у світі поряд з Шанхайським рейтингом та рейтингом QS.

Сумський державний університет вперше увійшов до цього престижного рейтингу. СумДУ вдалося подолати суттєвий прохідний бар’єр за кількістю авторитетних наукових публікацій за попередні 5 років та продемонструвати конкурентні результати за показниками наукової діяльності, які займають майже 75% у методології рейтингу. THE враховує наукометричні показники вишів у базі даних Scopus, результати опитування наукової спільноти щодо якості наукової діяльності в інших університетах, фінансові показники забезпечення наукових досіджень тощо. Загалом до рейтингу входять шість українських закладів вищої освіти.

Коректність методології та розрахунків рейтингу підвтерджена однією з найавторитетніших аудиторських компаній світу PricewaterhouseCoopers. Як повідомлялося, цього року СумДУ посів перше місце в Україні та увійшов до топ-300 вишів світу, згідно з іншим рейтингом від Times Higher Education – University Impact Rankings, що оцінює так звану «третю місію» університетів – рівень його суспільно-економічного впливу.